1. český marathon

 Praha – Dobříš – 23. 9. 2017 v 11.00 hodin

Trochu nám utekl popis občerstvovacích stanic. Těch bude opravdu 7 a v textu je jejich rozmístění již upraveno. 

obcerstvovaci-stanice

Zde je přehledné schéma občerstvovacích stanic. Kromě první stanice, kde bude jenom voda, najdete na občerstvovačce vodu, iontový nápoj, colu, pivo, melouny, banány, hrozno, rozinky, sůl, tatranky, ibalgin, náplasti a další…

„Byl to kníže Colloredo-Mannsfeld, jenž založením drahocenného vyzývacího poháru dal k závodu takřka podnět a způsobil, že zvolena trať Smíchov – Dobříš, v jejíž 40km jest nahromaděno tolik obtíží, ale i tolik krajinného vděku, že nelze nalézti hned tak vhodnější trati marathonské.

Na prospěch Českému Marathonu jest zajisté i to, že trať jeho vede z valné části lesy, jejichž vzduch velmi příznivě působí na závodníky.“ (1908)

 

Prezentace v sobotu 23.09. 2017 od 9.00 – 10.30 hodin v prostorách Kanoistického klubu USK PRAHA v Malé Chuchli

Loděnice USK Praha
Strakonická 48
Malá Chuchle
159 00 Praha 5

Každý závodník obdrží startovní číslo a stejně očíslovanou tašku na věci, které v ní může poslat do cíle. Tuto tašku označenou startovním číslem závodníka pak naleznete v úschovně v cílovém depu proti svému startovnímu číslu.

Start 23.09. 2017 v 11.00 hodin – Kanoistický klub USK PRAHA v Malé Chuchli

Jak se dostat na start

1) autobusem č. 318, 244, 241 ze stanice metra Smíchovské nádraží do zastávky Malá Chuchle (doba jízdy 5min)

2) z Dobříše autobusem č. 318, je třeba požádat řidiče o zastavení v zastávce Malá Chuchle, jinak staví až u Lihovaru na Smíchově, odjezd z Dobříše 07:38 (doba jízdy 1hod)

3) autem: příjezd po Strakonické směr DO CENTRA: odbočka pod mostem těsně před sjezdem na Malou Chuchli (viz video). Příjezd po Strakonické Z CENTRA: odbočka Malá Chuchle, po sjezdu je nutné najet na most přes Strakonickou ulicemi Zbraslavská a Paroplavebni, po přejetí mostu ihned zabočit prudce doprava do loděnice, ještě před připojením na D4 směrem do centra. Pro závodníky bude vyhrazeno parkoviště uvnitř areálu loděnice. Se správcem loděnice je domluvena možnost parkování až do neděle.

Kde lze potkat závodníky na trati

Pokud pojedete na kole, můžete se svým atletem absolvovat celý maraton, nutné horské kolo a helma. Pokud pojedete autem, můžete pozdravit svého závodníka na občerstvovacích stanicích, ke všem se dá dojet autem a lze u nich zaparkovat. Dbejte však zvýšené opatrnosti, v místě občerstvovaček bude zvýšený pohyb a provoz.

1) Most přes Berounku v Radotíně (7.km) – cesta ze startu autem po D4 směr Strakonice, sjezd Lipence a dojet na konec slepé ulice K Radotínu, kolem Velkotržnice Lipence, na konci ulice lze zaparkovat a dojít pěšky na lávku pro pěší, přes kterou závodníci poběží (závodníci tam budou v cca 11:35)

2) Jíloviště – občerstvovačka před Hiko Sport (15.km), po D4 směr Strakonice, sjezd Jíloviště a hned zabočit doprava k Hiko Sport (závodníci v cca 12:10)

3) Skalka nad Mníškem p. Brdy (25.km), po D4 směr Strakonice, sjezd Řitka a dál směr Řevnice, občerstvovačka je na vrcholu kopce, kde silnici č.116 kříží turistická cesta. Odbočte na značené parkoviště na vrcholu kopce, je to 3,5km od sjezdu z D4 (závodníci cca 12:40–13:00)

4) Kytín (32.km), po D4 směr Strakonice, sjezd Kytín, občerstvovačka je na návsi u kostela (závodníci cca 13:00–13:30)

5) Voznice (37.km), po D4 sjezd Voznice, občerstvovačka je cca 500m od návsi doleva (sledujte autem zelenou turistickou značku) na konci obce u sochy Fabiána ( závodníci cca 13:30-14:30)

6) SK Vlaška Dobříš – cíl (42.km), parkoviště na louce 200m od cíle, sledujte směrovky a pořadatele (nejrychlejší maratonci jsou očekáváni v 13:45–14:15)

Jak na start – Příjezd do loděnice USK Praha v Malé Chuchli

Reportage z roku 1908

Zde se můžete kliknutím na libovolnou ikonu níže přesunout do historie 1. českého marathonu.

1908 1909 1911
2015 nejedly slavik

Sestřih loňského ročníku 1. českého marathonu

Nebude to jistě nic snadného a v historii seriálu BRDMAN ADVENTURE nebylo náročnějšího závodu. Věříme ale, většina borců trať zvládne, jako tomu bylo při prvním ročníku závodu v roce 1908. Pro vaše nesportovní přátele máme nabídku na spolupráci při organizování závodu. Bude samozřejmě zapotřebí mnoho dobrovolníků a jestliže by někdo z vašich přátel chtěl být u toho, ať nám napíše na info@brdman.cz

Trať Českého Marathonu Praha-Dobříš

cesky-marathon-mapa-km

cesky-marathon-profil-trate

Původní Český Marathon se běžel po trati staré silnice z Prahy, přes Zbraslav, Jíloviště, Mníšek pod Brdy, Voznici na Dobříš. Nechceme nechat běžce trápit na rychlostní D4, bez ohledu na to, že získat plnou uzávěru by bylo nad naše možnosti.

Nově trať vede mimo frekventované silnice, co nejvíce po cyklostezkách nebo turistických cestách. Start od Kanoistické loděnice v Malé Chuchli. Odtud po cyklostezce A1 závodníci podběhnou Lahovický most přes Berounku (1. občerstvovačka – voda) a stále po A1 pokračují až do Radotína, kde přeběhnou Berounku po lávce pro pěší. Následuje krátký přeběh po silnici K Radotínu ke golfovému hřišti. Středem golfového hřiště vede cyklostezka č.8100 a byla by škoda ji nevyužít.

Ta ústí na silnici Černošická, ze které závodníci odbočí po kratičkém stoupání do obce Lipany, po ulicích V Alejích, Obsiny a Na Lhotkách vystoupají závodníci až k lesu. Po chvíli končí asfalt a cyklostezka pokračuje lesní cestou, stále do kopce až na Jíloviště, kde se z lesa vybíhá na dohled u budovy HIKO Sport (2. občerstvovačka). Zde bude Občerstvovací stanice (15.km). Závodníci se přiblíží k rychlostní silnici R4, ale po kratičkém úseku je cyklostezka vede zpátky do lesa k rozcestí Za Cihelnou. Odtud stále lesem kolem rozcestí Pod Kamenem a dále po červené turistické značce. Běh mírně zvlněným lesem je 2× zpestřen přeběhem silnice. Provoz je minimální, přesto pamatujte: auta mají přednost!

Závodníky turistická červená vede přes 2 strže, účastníci Albertova extrémního běhu mohou zavzpomínat na techniku prudkých seběhů. Následuje pěkná pasáž mírně klesajícím údolíčkem „V Neckách“, na jehož konci po přeběhnutí lávky přes Všenorský potok začíná stoupání do Černolic.

Tady se po dlouhé době závodníci dostávají ven z lesa a čeká je zprvu mírné, později při probíhání Černolicemi stále prudší stoupání, kolem Černolických skal (3. občerstvovačka). Až pod vrcholem Červená hlína se stoupání srovná a trať vede dále téměř po rovině po brdském hřebeni.

Závodníci proběhnou křižovatky turistických cest se jmény Na Pláštíku, U Šraňků a U Trojáků až do křižovatky se silnicí Mníšek-Řevnice (4. občerstvovačka) (25 km).

Po mírném stoupání závodníci doběhnou k Baroknímu areálu Skalka nad Mníškem pod Brdy, kde kolem poustevny a části křížové cesty pokračují dále po hřebeni. Trať začíná klesat, nepřehlédněte obnovený dřevěný Červený kříž vpravo u cesty.

Po vyběhnutí z lesa se trať napojí na silničku do Kytína. I když je provoz minimální a silnice s kopce pěkně klesá, běžte po levé krajnici a sledujte případná auta. (5. občerstvovačka) (31.km).

Z Kytína kolem kostela mírným stoupáním ke kytínské hájovně, odtud trať mírně klesá lesem až k Voznici.

Patronem Brd je Fabián, který má dřevěnou sochu na kraji Voznice (37.km) (6. občerstvovačka). Proto trať vede krátkou vracečkou k Fabiánovi a zpět. Kdo neoběhne sochu Fabiána bude diskvalifikován.

Za Voznicí už čeká závodníky poslední větší stoupání a dál trať vede stále téměř po rovině přes křižovatku u obory Aglaia až do Dobříše do Sportovního klubu Vlaška (7. občerstvovačka).

Kategorie:

ŽENY

Z1 18 – 35 let (1999–1982)
Z2 36 – 45 let (1981–1972)
Z3 46 a více let (1971– a méně)

MUŽI

M1 18 – 39 let (1999–1978)
M2 40 – 49 let (1977–1968)
M3 50 – 59 let (1967–1958)
M4 60 a více let (1957 a méně)

Přihlášky online a přehled přihlášených.

startovní listina

Startovné

Poněkud měníme postup v přihlašování. Snad tuto změnu uvítáte. Jestliže se přihlásíte v předstihu, získáte nižší startovné a my budeme mít lepší přehled o počtu účastníků.

Rezervujete si online přihláškou startovní číslo pro případ vyčerpání limitu účastníků. Na místě budeme mít navíc pouze 50 startovních čísel.

Online do 31.1. 2017 do 15.7. 2017 do 12.9. 2017 na místě
450 Kč 550 Kč 650 Kč 750 Kč

Převod startovného na jinou osobu je možný jen osobně při výdeji čísel ve dnech 17.9. 2016. Převod je zpoplatněn částkou 100 Kč.

Co získáte v rámci startovného?

Startovní balíček

– startovní číslo

– spínací špendlíky

– slevové vouchery

Služby

– občerstvovací stanice 7×

– v místě prezentace šatna, sprchy

– převoz a úschova zavazadel do místa cíle

– medaile pro každého účastníka při vyhlášení

– poukaz na občerstvení v cíli – klobása nebo těstovinový salát
Platba startovného
– Bankovním převodem:
Číslo účtu: 35–7524070247/0100
var. symbol: 888
Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno a příjmení
– v hotovosti při výdeji startovních čísel