1. Český maraton Praha – Dobříš neděle 20. 10. v 11.00 hod

Přejděte na stránky závodu pro bližší informace, mapy i přihlášky…

V neděli 20. října 2019 v 11.00 odstartuje další ročník obnoveného maratonského běhu, jež byl vůbec prvním maratonem na území Čech, tehdy za Rakousko-Uherské monarchie. Organizace se ujal triatlet Martin Dvořák se SportGroup.cz, což předpokládá hladký průběh a skvělý servis.

Reportáž z 1. českého maratonu vydaná v Národních listech 25. 10. 1908

Nejstarší český maraton „Marathon Praha – Dobříš“ oslaví v letošní obnovené podobě 112. narozeniny. Už v roce 1908 ho totiž odstartoval legendární sportovní buditel a spoluautor olympijské charty Jiří Guth – Jarkovský. Buďte při tom letos i vy!

Výsledky: první Český Marathon, Praha –Dobříš, 40km,  25.10.1908

Pořadí Jméno Klub Čas v cíli
1 Arnošt Nejedlý SK Slavia 3:20:50
2 Jan Snopek Čechie Karlín 3:25:18
3 Kejha st. SK Smíchov 3:50:18
4 Klíma AK Vyšehrad 4:02:35
5 Pičman SK Vyšehrad 4:02:45
6 Landa Český athletický a fotbalový klub 4:03:00

A pozor – pořadatel uvítá pomoc dobrovolníků! Máte-li tedy zájem být součástí tohoto ojedinělého závodu a na celou maratonskou distanci si netroufnete, ale chcete běžce podpořit z pozice pořadatele, kontaktujte ředitele závodu Martina Dvořáka (dvorak@sportgroup.cz) a dozvíte se více informací včetně finančních podmínek.

Seriálové body Fany Gastro BA 2019

Sorex Brdský terénní půlmaraton 2019

Děkujeme všem sporťákům, kteří v sobotu 21. září přijali výzvu účastnit se půlmaratonského běhu z Dobříše do Kytína a zpět.

Výsledky Sorex brdského půlmaratonu 2019

Fotogalerie Sorex brdského půlmaratonu 2019

21. září 2019 ve 14:00 SK Vlaška – 21,1 kilometrový vytrvalostní běh|

Přejděte na stránku závodu

Kola Beran Brdmanův pařez 2019

Moc pěkné fotoalbum od Bébula mrkněte…

Výsledky KOLA BERAN Brdmanova pařezu – absolutně

Výsledky KOLA BERAN Brdmanova pařezu – po kategoriích

Na vaše žádosti umožníme odstartovat v Brdmanově pařezu místním sporťákům s platnou cyklistickou licencí, ale ve zvláštní kategorii Elite na dlouhé trati. Hobíkům, kteří se teprve letos zvedli z gauče, by tak neměla utéct možnost stoupnout si na stupně vítězů 😉 Hlaste nám prosím při registraci, zda jedete v Elite.

Přejít na stránky závodu…

Kola do tomboly od Zdeňka Berana

Tratě závodu

Trasa A – MTB maraton: 2 okruhy, cca 54 km – započítává se do seriálu

Trasa B – fitness jízda: 1 okruh, cca 27 km – 5 bodů za účast do seriálu
Trasa C – děti s rodiči: 1 okruh 16 km – 5 bodů za účast pro rodiče do seriálu

Sobota 7. září 2019 v 11.00 hodin, Sportovní klub Vlaška, Dobříš
MTB maraton 54 km, fitness jízda 27 km a pro rodiče s dětmi 16 km

CYKLO-MARKET Day by Night 2019

V sobotu 17.8.2019 se konal další závod – sedmihodinovka dvojic. Na 10km kopcovitý okruh vyrazilo 31 párů a 13 jednotlivců. V mužských párech zvítězili Jan Doležel a Jirka Markes z Trimet Dobříš, kteří najeli 18 kol. V ženských párech vyhrály Hanka Vrbovcová a Inča Horáková z BIKE NOTORIC. Smíšené páry si pohlídali pořadatelé: Petr Šiška s Gábinou Hrubou za BSK Cyklo-Market. Ti také letos nachystali novinku, závod dětí na 3 kola za soumraku. V jednotlivcích si nejvíc užil trať Marek Křepelka z Mireas reality, který si okruh dal 15x.

V minulých letech se stávalo nejvíce úrazů v prvním kole, kdy na vlně adrenalinu a v tlačenici vždy někdo upadl a vypadl. Letos se první kola obešla bez zranění a tak tradiční odřeniny doháněli někteří závodníci v posledním kole. Po setmění někdo viděl veverku, někdo jelena a někdo velký prd.

Celkové výsledky od 4timing. Časy jednolivých kol.

Lucka předává Zuzce

Brdonoš letos v suchu

V sobotu se konal 11. ročník terénního triatlonu Brdonoš v Podlesí. Na závodníky čekalo 200m plavání, 20km kolo pro muže a štafety a 15 pro ženy, a závěrečný běh 2,7km. Organizátoři přichystali také závody pro děti a štafety. Cílovou pásku hlavního závodu protnuli těsně za sebou bratři Vladislav a Václav Doležalovi z Maloja Rocky Mountain v čase 1:05:06. V ženách se absolutní vítězkou stala Marika Pulkrabová z BSK Cyklo-market za 1:04:10. Na bednu ve věkových kategoriích se dostali také další pravidelní sběrači bodů do seriálu BRDMAN ADVENTURE: Petr Šiška 3.místo, Pavel Svoboda 1.místo. Gábina Hrubá 1.místo, Zuzka Treybalová 1.místo. Při prudkém sjezdu po úzké pěšince nebyla nouze o pády. Cenu největšího kamikadze vyhrál Honza Pejša, který po letu přes řídítka musel vyhledat sanitku, po rychlé pomoci a zalepení krvácejících ran se vrátil na trať, dokončil s obličejem jak Vémola v nejrychlejším běžeckém čase(!!!), omyl se v rybníce, odjel autem na šití do nemocnice a ještě se vrátil na afterparty, kde s otřesem mozku tančí ještě dnes. Výsledky zde. Gahler foto zde.

Fany gastro Brdman Adventure 2019

Milí přátelé sportu a Brdmana zvlášť. Abyste mohli dobře plánovat účasti na našich podnicích vzhledem k seriálovému hodnocení, přicházíme zavčasu s informací, že seriál BA 2019 bude zakončen Sorex brdským terénním půlmaratonem 21. 9. 2019 a v ten den i vyhlášeno seriálové bodování. Posun 1. Českého maratonu do říjnového termínu bude pro maratonskou trať myslíme dobrý, pro dvojité delší vyhlašování v nejistých teplotních podmínkách již nikoli. 1. Český maraton se uskuteční v termínu 20. 10. 2019 a všichni se na něj moc těšíme. Bude to pro mnoho brdmanů završením sportovní sezóny a my všem přejeme, abyste si to pořádně užili.

Novoknínský duatlon 2019

Výsledky Novoknínského duatlonu

Fotogalerie Novoknínského duatlonu

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Jediný účastník všech předchozích 16 ročníků NK triatlonu (mimochodem jeho trojnásobný vítěz) vyhrál i v tomto již 17. roce. Jmenuje se Martin Saidl. A aby toho nebylo málo, na bedně stály ve svých kategoriích i jeho žena Jana a obě dcery Barbora i Veronika.
Velká gratulace ale patří všem, kteří závod dokončili, včetně malých závoďáků v dopoledních dětských kategorií. Všechny výsledky jsou zde. Fotky zde.
Díky patří letošním podporovatelům a sponzorům s městem Nový Knín v čele a samozřejmě všem pořadatelům. Říkám to každý rok, bez vás by to fakt nešlo! 
Jdeště jednou díky a těšme se na další ročník!

Milan za NKD CREW

20. triatlonový závod Dobříšský tvrďák

Fotogalerie Karolíny Šejnové

Fotogalerie Michal a Michala

Výsledky DT 2019

Máme na letošek malou vychytávku. Jelikož přesouváme depo k vodě a vracíme jej až co vy jste na kolech v Brdech, neměli jste si kam dát boty na běh v depu na Vlašce. Máme tam nyní pásku s čísly, která na místě zůstane a depo dáme na stejné místo Můžete si tedy připravit v depu na Vlašce botky s tkaničkama od sebe.

Pláž je připravena – užít si ji mohou všichni

Dobříšský Tvrďák se blíží. Posekali jsme pláž a vysbírali vajgly. Teď potřebujeme abyste vzali k vodě děti a rozházeli písek na plážích na poloostrůvku určených pro vstup a výstup z vody

   

Přejít na stránku závodu

Dobříšský tvrďák je amatérský triatlonový závod jednotlivců a štafet, ve kterém si můžete vyzkoušet jak hluboké je vaše dno, na které si pravděpodobně sáhnete  Dělají to borci vpředu i vzadu, protože každý jede na svoje maximum. Všem ale po takovém výkonu chutná stejně a my milujeme tu atmosféru během závodu i po něm, kdy se probírají zážitky, olizují rány a hasí žízeň. Začněte se už trochu hýbat, ať to při 20. Dobříšském tvrďákovi bolí co nejméně.

Opět možnost startovat v týmu! Řekněte svým kamarádům o možnosti vytvoření týmu na Dobříšského tvrďáka 2019, kde si každý borec či borka odkroutí jenom svojí disciplínu 

Spustili jsme přihlášky i do kategorie družstev … takže sežeň parťáka co se neštítí vody a pojďte do toho 😉

přihláška jednotlivci | startovní listina jednotlivci

přihláška družstva | startovní listina družstva

GORE 7 rybníků swimrun 2019

Odkaz na fotogalerii Gore Swimrun 7R

Výsledky Gore Swimrun 7R

Robert Mrkvička 773 792 288 shání parťáka na swimrun. Kolega se zranil. Pro Roberta je to první swimrun. Chce si to vyzkoušet, nemá přehnaný ambice a v nejhorším to absolvuje sám.

Sobota 15. 6. 2019, 13.00 hodin, Sportovní klub Vlaška, Dobříš

startovní listina

Odkaz na stránky závodu

V sobotu 15. 6.2019 zopakujeme úspěšný formát závodu: multisportovní swimrun, který střídá běh a plavání. Trať měří 17,8 km, z toho 15,2 km běh a 2,6 km plavání v sedmi rybnících v okolí Dobříše. Nejkratší plavecký úsek je 200 m a nejdelší 720 m. Závodí se ve dvojicích (muži, ženy, smíšené páry) kdy platí, že ve vodě musejí být závodníci daného páru kvůli bezpečnosti spojeni lanem. Závodníci mohou používat tyto plavecké pomůcky: packy, piškot, plavecké brýle, neopren. Naopak zakázány jsou: ploutve, šnorchel, matrace apod. Vzhledem k opakovaným přechodům běh-plavání závodníci většinou plavou v běžeckých botách. Platí, že vybavení, se kterým závodníci nastoupí na start, musejí nést po celou dobu závodu až do cíle.

Dobříšský tvrďák 2019

Spustili jsme přihlášky i do kategorie družstev … takže sežeň parťáka co se neštítí vody a pojďte do toho 😉

přihláška jednotlivci|startovní listina jednotlivci|přihláška družstva

Zahořanská premiéra

V sobotu 25.5.2019 proběhl první ročník závodu Zahořanská 10 – Běh okolo vlastní pleše. Na start se postavilo 124 mužů, žen a dětí, co na premiérový závod není vůbec špatné číslo. Pořadatelé v čele s Davidem Horynou pro běžce nachystali pěkný okruh přes řepková pole a lesy na Pleši. Hlavní trať na 10 km tvořily 2 okruhy a závěrečné nekonečné stoupání obcí Zahořany do cíle. Pro děti i začínající běžce byly k dispozici kratší trati od 400m do 5km. Nejrychleji tratí prolétl zkušený Pavel Jindra z Multisport teamu za 40:30, v ženské kategorii zvítězila Ivona Rejsková z Dobříše za 46:10.

Výsledky Celkově 

Výsledky Kategorie

Zahořanská desítka – běh okolo Pleše

 
Následujícím závodem seriálu Fany Gastro Brdman Adventure bude 25. 5. Zahořanská 10. Jedná se o nový běh v lese v blízkosti Nové Vsi pod Pleší. Žije tím celá vesnice, tak si tento zážitek nenechte utéct a přihlaste se včas a za výhodnějších podmínek. Přihláška.

VIPrahlý BAJKonur 2019

Krmelec Vlaška hostil druhý závod seriálu FANY GASTRO BRDMAN ADVENTURE. Tentokrát se jednalo o MTBO – orientační závod dvojic na horských kolech. Přes nepříznivé předpovědi počasí se na start postavilo 114 párů, které vyrazili na 5 hodin prozkoumávání brdské krajiny. Závod měl díky zkušenému organizačnímu týmu VIPRAHLO hladký průběh a zde se můžete podívat na výsledky a fotogalerii.

Objednávky na cyklodresy uzavřeme do konce tohoto týdne.

Sportovci pozor na objednávku dresů zbývají dva dny. Objednáváme ve středu  Detailní info, ceny, odkazy na střih http://brdman.cz/dresy-ba-2019/
Objednávky zasílejte na info@brdman.cz. Velikosti jsou 1 – 8 jistě jste měli možnost vyzkoušet na Vlašce. V opačném případě zjistěte svoji velikost na https://www.kalas.cz/velikosti.

Prohlédněte si možnosti nákupu dresů BRDMAN ADVENTURE 2019

Jarní běh pro zdraví 2019

Děkujeme všem za účast v 38. ročníku Jarního běhu pro zdraví. Jsme rádi, že nikdo neumrzl ani nezabloudil 🙂 Obdivuhodné byly výkony dětí, které vyrazily bez obav na 4 kilometrovou trať a všechny ji hravě zvládly. Těšíme se s vámi opět na viděnou.

Fotoalbum od Michala Protivanského

Fotoalbum od Martiny Hoškové

Výsledky Jarního běhu pro zdraví 2019 – děti

Výsledky Jarního běhu pro zdraví 2019 – dospělí celkové

Výsledky Jarního běhu pro zdraví 2019 – dospělí kategorie

Takto vypadá vertikální i horizontální značení na Jarní běh pro zdraví 🙂 Na viděnou na startu.

38. ročník Jarní běh pro zdraví

Sobota 13. 4. 2019, Sportovní klub Vlaška, Dobříš

S pravidelnou přesností, podobnou každodennímu východu slunce, přichází s počátkem sportovní sezóny Jarní běh pro zdraví. Stane se tomu tak stejně jako už po předchozích 37 let a my se radujeme, že jsou v tomhle bláznivém světě některé věci neměnné. Odkaz na stránky závodu.

Přihlášky na místě v den závodu 13/4/2019

Děti 10.00 – 11.00 hodin, Dospělí od 12.00 do 13.30 hodin

Startovné při registraci na místě: dospělí 250,– Kč, děti 100,– Kč

Start závodu

Děti 11.00 hodin, Dospělí 14.00 hodin

Pro předem přihlášené na Jarní běh pro zdraví máme dárek

Jestliže se přihlásíte přes registrační online systém do středy 3. 4. v kategorii dospělí, obdržíte při registraci hrneček s logem SK Vlaška 20 let spolu 🙂 Pro nás je velmi důležité vědět pro kolik lidí máme závod přichystat a přihlášky na místě často prodlužují registrace až do času plánovaného startu. Těšíme se na Vás. Na shledanou na startu.

přihláška | startovní listina

Seriál odstartoval Aquatlonem

V neděli 7.4.2019 se konal v Příbrami pátý ročník aquatlonu, letos poprvé také jako otvírák seriálu BA2019. Děti se vyřádily na zkrácených tratích, na dospělé čekalo 400m volně v bazénu a po obědě 5km běh venku. Žádný jiný závod letos nenabízí tolik bodů za tak málo sportovních minut. Mezi 287 účastníky se na bednu dostali Radka Ficová (STS Chvojkovice Brod „B“) – 2.místo v Z40, Pavel Svoboda (SK Vlaška) – 3.místo v M50 a Milan Řezník (Hejvy’s Intimate Team) – 3.místo v M60. Celkovými vítězi se stali Lukáš Červenka (Triathlon Tábor) a Heidi Juránková (X-team BaNo). Výsledky zde.

BRDMAN ADVENTURE získal generálního partnera


Poprvé v historii seriálu Brdman Adventure se nám podařilo získat generálního partnera, jehož název ponese i seriál samotný. Seznamte se tedy s Fany gastro Brdman Adventure 2019. Jednatel společnosti a dobříšský patriot Pavel Faiereisel se minulý rok zmínil, že by rád seriál podpořil. Činil tak už i před časem prostřednictvím Brdmanova pařezu, ale netušili jsme, že se nakonec stane generálním partnerem celého seriálu. Díky tomu jsme už nyní snížili startovné na dětské závody a objednali časomíru na většinu závodů pořádaných Sportovním klubem Vlaška. Máme v plánu další vylepšení, které jsme si doposud nemohli dovolit.

S panem Faiereislem jsme udělali krátký rozhovor, abyste se s ním mohli blíže seznámit. Nechtěl se dlouze rozvádět o své společnosti. Kdyby Vás ale zajímala, můžete se podívat na https://www.fany.cz/

Online registrace na Jarní běh pro zdraví brzy končí
Přihlaste se online a podpořte Základní školu Trnka

Už jste přihlášení na Jarní běh pro zdraví? Ne? 🙂 Tak máte do 3.4. několik posledních dnů na online přihlášku a nižší startovné 200.- Kč.
http://brdman.cz/events/11/%20jarni-beh-pro-zdravi-2019%20/

Kdybyste ale mermomocí chtěli zaplatit startovné vyšší, máme pro vás hezkou možnost pomoci dobré věci.
Při platbě vyšší než 200.- Kč při online registraci, podpoříte libovolnou částkou rekonstrukci třídy pro budoucí prvňáčky v Základní škole Trnka Dobříš!

ZŠ Trnka je malá, moderní škola, která ve výuce klade důraz na individuální přístup, učení v souvislostech , dobré vztahy a výchovu k samostatnému kritickému myšlení. Funguje na Dobříši již třetím rokem. Kromě výuky organizuje také kroužky otevřené i pro děti z jiných škol. Budova, ve které škola sídlí, se z finančních důvodů rekonstruuje na etapy. Ke dnešnímu dni se podařilo opravit šest tříd a přilehlé chodby, v nemalé míře díky příspěvkům drobných dárců a stovkám hodin dobrovolnické práce.

Plánujeme další etapu rekonstrukce pro školní rok 2020/2021 (1. třída), jejíž plánovaý rozpočet je asi 500.000 Kč. Právě na tu můžete částí svého startovného přispět!

Více informací o škole a kroužcích na 
http://zstrnkadobris.cz/
http://trnkakce.8u.cz/

JUBILEJNÍ TRIČKO

Limited edition jubilejní tričko SK Vlaška. Předobjednávky na info@brdman.cz. Velikosti S, M, L, XL – unisex. Kvalitní tričko, vyšší gramáž 200g/m2. Odběr v SK Vlaška cena 250.- Kč. Oproti původnímu návrhu nebude logo na zádech.

Připravujeme pro vás sezónu 2019 a myslíme, že se máme všichni na co těšit. Sportovní klub totiž oslaví 20. narozeniny a proto se na scénu vrátí některé akce, které jste možná ani nezažili. Rozhodně by vás mohl potěšit 20. ročník triatlonu Dobříšský tvrďák.

Také jsme domluvili spoluorganizaci 1. Českého maratonu s Trail Running Cup, což by se vám také mohlo líbit.

Zúčastnili jste se někdy kuželkového turnaje Memoriál Biga Lebowského? Ano? Tak to si jistě rádi připomenete, jaká je to ale legrace válet si koule na Vlašce 🙂

BRDMAN ADVENTURE 2019

7. 4.
amatérský kombinovaný závod plavání 400m-běh 5km, Příbram
13. 4.
amatérský běžecký závod na 8,4 km, Dobříš
27. 4.
MTBO Brdy, Dobříš
25. 5.
nový běžecký závod 10,4 km, Zahořany
15. 6.
2,6 km plavání a 15,2 km běh, Dobříš
29. 6.
MTB triatlon 0,8 km – 30 km – 8 km, Dobříš
13. 7.
3 km – 16 km – 3 km, Nový Knín
27. 7.
0,3km – 20 km – 3 km, Podlesí
17. 8.
7hodinová štafeta MTB, SK Oplocenka Nový Knín
7. 9.
Maraton 54 km + Fitness jízda 27 km, Dobříš
21. 9.
běžecký závod na 21 km, Dobříš – Kytín
20. 10.
běžecký závod na 42 km, Praha – Dobříš

SK Vlaška letos oslaví 20. narozeniny

Čas letí jako šílený a mnoho z vás nebude chtít ani uvěřit, že je to už 20 let od doby, kdy jsme pro vás otevřeli brány Sportovního klubu na Vlašce. V životě člověka jsou dvě dekády docela dlouhá doba, ale Vlaška je vlastně teprve mladá dívka 🙂 Letos oslaví 20. narozeniny a my se budeme snažit, aby si je užila ona i vy. Připravujeme na letošní rok několik zajímavých sportovních i společenských akcí, které by vás mohly potěšit. Jsme hrdí na práci, kterou jsme tu odvedli, a radujeme se z toho, že děláme věci, které mají smysl. Přejeme všem návštěvníkům, aby pro vás byla Vlaška i nadále místem příjemných setkání, zábavy a odpočinku.

Spolu s přípravami na nadcházející sezónu máme na vás takovou prosbu, nebo spíš nabídku. Máte-li jakékoliv fotky z Vlašky, byli bychom rádi, kdybyste se o ně s námi podělili. Jedná se nám především o starší fotky, ale budeme rádi za cokoliv. Z fotek bychom chtěli udělat koláž k 20. letům našeho sportovního areálku. Své poklady prosím ukládejte do této Google galerie.

Doplnili jsme fotogalerii BA

všimli jsme si, že jedeme fotky hlavně na facebooku, který nemá každý. A tak jsme doplnili fotogalerii na rajčeti, kde máme fotky z celé historie SK Vlaška. Podívejte se, jestli vám něco neuteklo 😉 Kdybyste případně měli nějakou fotogalerii, o kterou byste se chtěli podělit s ostatními, pošlete nám ji přes úschovnu na info@brdman.cz

2018